Málo místa pro dětský pokoj?

Byty jsou byty. Nedají se nafouknout, ať děláme co děláme. Proto v takovém prostoru často musíme improvizovat a nacházet místo i tam, kde žádné není.

Dětský koutek
V malém bytě je tato úloha ještě těžší, protože zde obvykle není místnost, kterou by bylo možné dítěti věnovat. Dětský koutek bývá tedy začleněn do jiné místnosti, tedy obývacího pokoje či ložnice. Často je nutné vytvořit dětský koutek iv garsonce, to v případě, že rodiče ještě nemají možnost pořídit si větší byt či dokonce rodinný dům.

Při prvotním zařizování je třeba brát v úvahu i skutečnost, že dítě roste, a tento prostor bude tedy nutné čas od času měnit. Navíc, batole má jiné nároky než malý školák či teenager. Závisí také na tom, zda jde o chlapce, či dívku.

Takový koutek nemusí být velký, tvoří ho zpočátku vlastně jen postýlka a poličky a boxy s hračkami, případně je tu ještě nějaký z mnoha typů dětských koberců. Dítě nejprve nepotřebuje mnoho nábytku, ale jak roste, zvyšují se i nároky – časem je nutné pořídit k policím na hračky také malou knihovnu, prádelník, psací stůl, židli

Aby zůstalo v malém bytě nejen místo na dětské hry, ale i pro ostatní členy rodiny, přijde nejčastěji ke slovu zvýšená postel nebo celá kompaktní dětská nábytková sestava.

malá dětská pokoj ?
Stává se i to, že máme sice samostatnou místnost pro dětský pokoj, ale ta je velmi malá a když máme ještě více dětí než jen jedno, musíme vyřešit problém, jak co nejlépe dětské deky uspořádat dětskou pokoj, aby zde všechny ratolesti měly ideální podmínky na hraní, studium a spaní.

Všechno se vlastně odvíjí od počtu dětí a velikosti místnosti. Spaní můžeme vyřešit pomocí palandy, čili palandy. Tam, kde nejsou dostatečně vysoké stropy, bychom měli zvolit variantu, kdy se zpod lůžka vysouvá a zpět zasouvá další postel. Úložné prostory je ideální koncipovat přes celou stěnu, přičemž se nemusíme bát využít ji až ke stropu.

V případě, že dítěti zajistíme dostatečnou bezpečnost, můžeme uklízení hraček proměnit v zábavnou hru. Ve studijním věku nikdy nesmí chybět pracovní stůl. Záleží však na celkovém pojetí interiéru. Ideální je klasické provedení, ale pokud se nevejde do pokoje, pak můžeme zvolit pracovní desku, která se bude sklápět ke stěně.

Dá se to však udělat i tak, že můžeme jeho “ pracoviště “ zakamuflovat do vestavěné skříně, kde bude úložný prostor a pracovní deska se bude vysouvat.

Úsporný dětský nábytek
Děti by měly mít ve svém pokoji dostatek místa na hry i na pohodlné místo k spánku. Je tedy vhodné při výběru vhodného nábytku myslet na to, že dítě bude růst a tomu přizpůsobit i výběr. Ideální jsou speciální nábytkové sestavy, které můžete s přibývajícím věkem dítěte doplňovat.