Výběr postele a matrace

Optimální dětská postel a matrace

Volba dětské postele a matrace je velice důležitý a proto vám poradíme jak postel či matraci vybírat. Novorozenci mívají většinou dětskou postýlku s mřížemi, což je důležité pro bezpečnost. Takovému miminku je pak poměrně jedno, jestli bude postýlka oranžová nebo ve tvaru auta, a proto je v tomto věku nejdůležitější bezpečnost, přesto se ale upřednostňuje buď bílá barva, nebo nějaké pestrobarevné vzory.  Když dítě povyroste je lepší koupit mu „velkou postýlku“.

Větší děti si už všímají motivů a barev a proto je vhodné volit dětské postele s motivy z večerníčků nebo jiných animovaných filmů a seriálů, nebo pohádek. Když už jsou děcka v o něco starším věku, tak třeba můžou upřednostnit i hrdiny sportu, hudby a počítačových her. Pokud se dítěti bude postel tím, že na ní bude mít vyobrazenou svoji oblíbenou postavičku, bude se mu usínat mnohem lépe. Ve starším věku i v pubertě už je vhodné nechat na výběru samotných dětí, jakou postel by chtěli mít. Většinou už není tolik důležité dbát na bezpečnost, ale spíše na pohodlí matrace a celé postele. Za zmínku určitě stojí postele s úložným prostorem.

Dbejte také na výběr správně dětské matrace. Původně chrupavčitá páteř se vyvíjí až do 21 let. Do 1 roku Vaše dítě prospí většinu dne. Je tedy jasné, že spánek na nekvalitní matraci může způsobit různé deformace při růstu. Pozdější bolesti zad jsou tak zaručené. Kvalitní dětské matrace tomuto problému předcházejí. Jedním z hlavních předpokladů pro kvalitní odpočinek Vašeho dítěte je výběr vhodné dětské matrace a postele.

Jaké jsou nejdůležitější prametry postele a matrace se dozvíte v článku Technické parametry.