Místnost, kam se slunce chodí vyřádit

Při koupi nemovitosti je někdy důležitější zkoumat orientaci na světový strany jako cenu. Proč je tomu tak ? Po zimě se bytostně těšíme na letní měsíce, kdy z nás slunce povymetať všechny splín. Iv domácnosti tomu není tak. Pro trvalou radost ze života se potřebujeme vyskytovat v světlém zalitém prostoru bychom pravidelně nabíjeli naše vnitřní baterie.

Slunce a temperament
Kult slunce oslavujeme od nepaměti. Jižanským národům slunce zjevně prospívá, protože má pozitivní dopad na jejich temperament, což je dětské záclony nepochybně důkazem jeho zázračné moci. I když se mnozí z nás neradi opalují av létě jim bývá nesnesitelně teplo, pobytu na slunci bychom se neměli úplně vyhýbat, protože ho nutně potřebujeme pro své zdraví. Kdybychom měli v zahradě lavičku, bez váhání bychom dali přednost sezení na vyhřátém místě jako ve stínu, však ?
Ve hře je lapání světla
Bydlení v bytě má své výhody i nevýhody. Na jedné straně nám chybí zahrada a na druhé jsme rádi, když máme balkon, na kterém se můžeme kávičku na čerstvém vzduchu. Ani rodinný dům není zárukou vysněného bydlení. Špatná lokalita a nevhodná orientace na světové strany z něj dokáže udělat provizorní místo na život. Dostatečně velká okna a správně domyšlené lapání světla vědí nešťastnou situaci dokonale vylepšit či odstranit.
Obývákové charakter
Zimní zahrada, místnost připomínající skleník, se nachází z jedné strany domu, většinou z jeho boční nebo zadní části. Obývákové charakter a zeleň z ní dělají relaxační kout, kam si chodíme poleňošiť s knihou v ruce nebo pomeditovať. Panoramatický výhled přes velké skleněné tabule osazené v působivé konstrukci v nás zakotvuje dětská postel pocit klidu. Zařízení zimní zahrady – místa, kam se chodí slunce rádo vyřádit, podléhá libovolnému vkusu a stylu.
Přátelská atmosféra
Prvek dřeva zaručuje přátelskou atmosféru, cihlová stavba znásobuje rustikální vyznění. Skleněná střecha propouští dostatek světla a prohlubuje kontakt s přírodou v čase a i nečase. Pohodlná pohovka či křesla, krb nebo dokonce jídelní stůl se podílejí na atraktivnosti této neobvyklé místnosti. Pokud nám na její přítomnosti záleží, zapracujeme ji do projektu, nebo ji vyřešíme formou přístavby. Zimní zahradu oceníme během roku každý jeden den.

Ideální vzhled a světlo
Transparentní střecha není podmínkou, stačí, jak budou stěny nahrazeny skleněnou výplní od podlahy až po strom po dvou nebo dokonce i třech stranách. Dokonce nemusí jít o zimní zahradu v pravém slova smyslu, ale jen o část rodinného domu, kterou přizpůsobíme nadstandardním světelným podmínkám. Orientace na východ slibuje slunce jen ranních hodinách. Směrování na jih a západ jsou zárukou úspěchu. Na severu se paprsků nedočkáme.