Technické parametry

U správné dětské postele se ale nejedná pouze o barvu, důležité jsou také o její technické vlastnosti. Postel by měla mít správnou velikost. Většina dětí se ve spánku často hýbou, pokrucují a neustále se různě kroutí a pohybují, tudíž by měli mít dostatek prostoru a volnosti ve své dětské posteli. Samozřejmě nemá smysl kupovat svému dítěti dětskou postel, ale o něco větší než celková výška dítěte. S výškou postele by se to také nemělo přehánět – některé děti mají problémy se sny a probouzením se, a když jdou třeba v noci na WC, mohli by se nechtěným pádem z postele zranit. Je třeba tedy zvážit, jestli jsou pro takové děti vhodné dětské patrové postele.

Také by neměla matrace správné dětské postele být zbytečně měkká. Je sice dobré, když se dítěti dobře leží v peřině, která je měkká a silná desítky centimetrů, ale přílišné propadání se nemá dobrý vliv na správný růst. Pokud se dítě při spánku prohýbá, páteř není v ideální poloze a může růst křivě. Tímto problémem pak může dítě trpět stejně, pokud nedodržuje správné sezení u stolu. Nikdo nepřeje svému dítěti křivá záda, proto by optimální dětské postele měly vykazovat určitou tuhost. Pro malé děti je důležité volit bezpečnou postel z masivu např. z bukového dřeva. Pro dětskou matraci je nejlepší volbou matrace z kokosu a pohanky.

Je tedy na rodičích, jak svému dítěti jeho dětskou postel zařídí, těmito hlavními zásadami by se ale měli zhruba řídit. Není to jen pro dobrý pocit, dítěti to pomůže při vyrovnaném a zdravém vývoji těla i ducha.